۱۵ ابزار ضروری که باید در خانه داشته باشید!

عکس ابزار ضروری

۱۵ ابزار ضروری که باید در خانه داشته باشید!

/ /
منبع:

ابزارآلات

صاحب خانه بودن به این معنی است که گهگاه لازم است دستی به خانه بکشید! مشکلات بسیار رایجی در خانه رخ می‌دهد که اگر ابزارهای ضروری را در اختیار داشته باشید، به آسانی می‌توانید آنها را برطرف کنید. مواردی مانند نشتی شیرهای آب، نصب طبقه، تعمیرات ساده و... . افراد در برابر این تعمیرات به دو دسته تقسیم می‌شوند. برخی افراد به تعمیرات علاقه دارند و در این زمینه فعال هستند. اما برخی دیگر علاقه‌ای به تعمیرات ندارند و ترجیح می‌دهند شخص دیگری انجام دهد. اما اگر از دسته اول هستید برای انجام تعمیرات خرابی‌هایی که در هر خانه‌ای رخ می‌دهد، نیاز به ابزار دارید. حتما از ابزار باکیفیت استفاده کنید و همچنین نکات ایمنی قبل از استفاده از ابزارآلات را بدانید.

ابزارهای ضروری در منزل

در اینجا ۱۵ ابزار ضروری را به شما معرفی میکنیم که می توانند در تعمیرات خانگی به شما کمک کنند. حتی اگر اهل تعمیرات و کار فنی نیستید، توصیه می‌کنیم این ابزار را در منزل داشته باشید.

1. پیچ گوشتی

در واقع انواع بسیار متنوعی از انواع پیچ گوشتی وجود دارد. اما برای تعمیرات اساسی خانه توصیه می‌کنیم دو نوع پیچ گوشتی را حتما داشته باشید. یک پیچ گوشتی سر فیلیپس که پیچ گوشتی متقاطع یا چهارسو نیز نامیده می شود. یک پیچ گوشتی سر تخت که همچنین به آن پیچ گوشتی شکاف دار یا دو سو نیز گفته می‌شود. هر زمانی که نیاز به باز کردن یا سفت کردن یک پیچ داشته باشید، پیچ گوشتی ابزاری است که به آن نیاز خواهید داشت.

2. چکش

یک چکش ساده با صورت صاف و جای پنجه ای مناسب داشته باشید. یک چکش با وزن متوسط ​​(حدودا نیم کیلو گرم) با چنگال شکاف دار بسیار به کارتان خواهد آمد. قسمت شکاف دار به شما این امکان را می‌دهد که میخ ها را بیرون بکشید. برای دوام بیشتر به جای دسته چوبی، دسته فایبرگلاس یا فلزی را انتخاب کنید. اگر قصد دارید کار تخریب سبک نیز انجام دهید، یک چکش پتک نیز بردارید. از چکش های پنجه ای اصلی برای کوبیدن میخ‌ها به داخل و بیرون آوردن آنها از سطوح و معمولاً چوب استفاده می شود. می‌توانید از آن‌ها برای کارهای تخریب نیز استفاده کنید، اگرچه با چکش پتک، کنترل بیشتری خواهید داشت.

3. آچار

آچارها جایگاه بسیار مهمی در جعبه ابزار شما دارند و انواع مختلفی دارند. از جمله آچار آلن، آچار باز، آچار ترکیبی، آچار قابل تنظیم یا فرانسه و آچار سوکت. اما میان این‌ها یک آچار آلن و یک آچار قابل تنظیم می‌تواند به شما بسیار کمک کند و به اصطلاح کار شما را راه بیندازد!  آچار قابل تنظیم یکی از مفیدترین آچارهایی است که در اختیار دارید. زیرا می‌توانید اندازه آن را بسته به اندازه مهره یا پیچی که با آن کار می کنید تغییر دهید.

4. انبر

انواع مختلفی از انبردست وجود دارد. اما با یک انبردست معمولی شروع کنید و سپس در صورت نیاز انبرهای دیگری خریداری کنید.از انبردست برای گرفتن، سفت کردن و شل کردن عناصر فلزی و برای بریدن سیم ‌ها در هنگام انجام کارهای الکتریکی استفاده خواهید کرد.

5. دم باریک

دم باریک ابزاری است شبیه به انبردست اما با نوک بلند و باریک. از این ابزار برای نگه داشتن و بریدن استفاده می‌شود.

6. متر نواری

مترها بر اساس موادی که از آن ساخته شده اند طبقه بندی می‌شوند. بهترین انتخاب شما استفاده از مترهای نوار فلزی است که در خود جمع می‌شوند. مترها در تعمیرات خانه و مخصوصا برای قفسه بندی بسیار به کار می‌آیند.

7. تراز

بیش از ۲۰ نوع تراز وجود دارد، اما اکثر افراد تمام نیازهای خود را با تراز استاندارد نجاری برطرف می کنند. تراز را بهتر است از نظر جنس چوب، پلاستیک یا آلومینیوم و طولی تهیه کنید. با استفاده از تراز می‌توانید از اینکه سطوح عمودی و افقی کاملاً صاف هستند، اطمینان حاصل کنید. برای مثال، قبل از محکم کردن قفسه بر دیوار

8. اره دستی

اره های دستی انواع مختلفی دارند مثل اره های برش، اره های کششی، اره های پشتی، اره های کمانی، اره های سوراخ کلید و ... اره دستی برش سبک بوده و نیاز شما را برطرف می‌کند.

9. چراغ قوه

برای زمانی که در حال انجام کار در خانه و فضاهای تاریک هستید، به یک چراغ قوه مناسب نیاز دارید. اما اگر نمی‌خواهید نگران نحوه نگه داشتن یا قرار دادن نور باشید، یک چراغ سر تهیه کنید.

10. دریل یا مته برقی

در بین انواع دریل های موجود در بازار، دریل شارژی ۱۲ ولتی یکی از بهترین انتخاب‌ها است. اینها با باتری قابل شارژ کار می‌کنند و نیازمند پریز برق نیستید. بسته به نیاز شما انواع مته‌ها و ضمیمه‌ها بر روی آنها نصب می شود. سوراخ کردن دیوارها و سطوح دیگر، وقتی که در حال تعمیر یا ساختن چیزی هستید از جمله کارهایی است که دریل انجام می دهد.

11. نوار چسب لنت

لنت‌ها یکی از ابزارهای ضروری مورد نیاز یک خانه به حساب می آید، دقیقاً به این دلیل که کاربردهای بسیار زیادی در وصله و تعمیر دارد. از لنت‌ها در عایق‌سازی سیم‌های برق و دیگر رساناهای الکتریسیته استفاده می‌شود.

12.میخ و پیچ

اینکه دسته ای از انواع و اندازه‌های مختلف میخ و پیچ در جعبه ابزار خود داشته باشید بسیار هوشمندانه است! در این حالت نیاز نیست هر بار که به یکی از آنها نیاز دارید به فروشگاه بروید.

13. فازمتر

فازمتر ها در اندازه های مختلف وجود دارند. فازمتر برای کارهای الکتریکی ضروری است. برای امتحان کردن وجود جریان برق در سیم، پریز، کلید و غیره لازم است که از فازمتر استفاده کنید.

14. سنباده

سنباده ها در جنس‌های مختلفی وجود دارند که هر کدام زبری متفاوتی نیز دارند. برای نقاشی دیوار ها یا صاف کردن سطوح زبر به سنباده‌ها نیاز خواهید داشت و در صورت نیاز بیشتر می تواند از انواع سنباده زن برقی استفاده کنید.

15. تفنگ درزبند سیلیکونی یا چسب آکواریوم

از این درزبندهای سیلیکونی یا چسب آکواریوم برای درزگیری و پوشاندن سطوحی که با آب در ارتباط هستند استفاده می‌شود مانند بعضی نقاط در سرویس‌ها

خرید ابزاراآلات باکیفیت هاردکس

حتی اگر از جمله افرادی که به تعمیرات علاقه دارند نیستید، لازم است این ابزارهای دستی را در منزل داشته باشید. مهم‌ترین نکته انتخاب ابزار مناسب و باکیفیت است. شما می‌توانید ابزارآلات ضروری مورد نیاز خود را از برند باکیفیت هاردکس تهیه کنید. اکثر ابزارهای هاردکس وارداتی بوده و دارای ضمانت مادام‌العمر هستند.

جهت مشاهده ابزارآلات دستی هاردکس روی لینک درج شده کلیک کنید.

همچنین جهت مشاوره و خرید ابزار روی لینک آن کلیک کرده و با ما در تماس باشید.