ابزارهای سوراخکاری و مته

گردبرهای الماسه استیل و ام دی اف

ابزارهای سوراخکاری و مته

گردبرهای الماسه هاردکس برای سوراخ‌کاری و ایجاد برش‌های گرد در استیل و همچنین ورق‌های ام‌دی‌اف قابل‌استفاده است و در سایزهای 16 تا 130 میلی‌متر به بازار ارائه می‌گردد.

مته 4 شیار 4 الماس SDS Plus

ابزارهای سوراخکاری و مته

مته 4شیار ابزاری برای کار با دستگاه‌های بتن‌کن یا  دریل‌های چکشی (hammer drill bit) بوده و برای حفاری اجسام سخت مثل بتن و آجر استفاده می‌شود که نسبت به مته‌های معمولی  در مقابل سایش مقاوم بوده و طول عمر بیشتری دارد. اندازه میله SDS Plus 10 میلی‌متر است و وجود این 4شیار موجب می‌شود به‌آسانی درون نظام جای گیرد و مانع از لغزش آن در حین کار می‌شود. این ویژگی 4شیار بودن همچنین باعث می‌شود که چکش دریل فقط بخش زیادی از نظام را نچرخاند و درعوض به خود مته شتاب وارد کند.

مته    SDS plus رایج‌ترین نوع مته‌های تولیدی است که به‌طور معمول از سایز 4 تا 30 میلی‌متر (5/32” تا 1-1/4”) موجودند. کوتاه‌ترین نوع این مته 110 میلی‌متر و بلندترین آن نیز 1500میلی‌متر است.

مته‌های 4 شیار و 4 الماس هاردکس به روش CR4 تولید شده که طی عملیات حرارتی حین تولید تقویت شده است و بیشترین مقاومت هنگام کار را داراست. جنس الماس G80 به‌کار رفته در تولید این محصول به‌قدری باکیفیت است که می‌توان هر نوع بتن و آجری را با خیال آسوده سوراخ نمود.  4الماس تعبیه‌شده در نوک این محصول نیز باعث سهولت در ساییدن بتن و افزایش سرعت دریل‌کاری می‌شود. بتن با استفاده از الماس‌های این مته سوراخ‌کاری می‌شود و خاک‌های حاصل از سوراخ‌کاری به‌وسیله شیارهای موجود روی بدنه به بیرون از سوراخ هدایت می‌شوند.

 

ویژگی‌های مته 4 شیار 4 الماس:

  • جنس الماس G80 مقاوم و باکیفیت
  • شیار W شکل برای افزایش سرعت و سهولت سوراخ‌کاری
  • کارگیر ضخیم و باکیفیت
  • مناسب سوراخ‌کاری بتن، سنگ و ...

مته 5 شیار 4 الماس

ابزارهای سوراخکاری و مته

از مته 5شیار همانند مته 4شیار برای حفاری اجسام سخت همچون بتن و آجر استفاده می‌شود؛ با این تفاوت که استفاده از این مته در  مقایسه با چکش‌های حفاری بزرگ رایج‌تر است. این نوع مته نسبت به مته 4شیار کارگیر ضخیم‌تری داشته و درنتیجه مقاومت بیشتری در برابر فشار دارد.

رایج‌ترین سایزهای موجود برای این مته 1/2 " (13میلی‌متر) تا 1 ¾” (44میلی‌متر) است. مته‌های 5شیار هاردکس از جنس G80 بوده و حداکثر مقاومت هنگام سوراخ‌کاری را دارند . الماس 4شیار باکیفیت تعبیه‌شده در نوک آن باعث دقت و افزایش سرعت عمل می‌گردد؛ همچنین شیار W شکل مته‌های هاردکس نیز موجب می‌شود خاک حاصل از سوراخ‌کاری کاملاً خارج شده و کار سوراخ‌کاری با سرعت ‌بالایی انجام شود.

این ویژگی‌ها باعث می‌شوند کاربر نیرو و توان کمتری برای هدایت مته صرف کند و بهترین نتیجه را بگیرد. برای افزایش طول عمر مته باید از اهرم‌کردن دریل یا مته موقع استفاده خودداری نمود و در استفاده طولانی مته را خنک نگه داشت.

 

ویژگی‌های مته 5 شیار 4 الماس:

  • جنس الماس G80 مقاوم و باکیفیت
  • شیار W شکل برای افزایش سرعت و سهولت سوراخ‌کاری
  • کارگیر ضخیم و باکیفیت
  • مناسب سوراخ‌کاری بتن، سنگ و ...

مته گرانیت

ابزارهای سوراخکاری و مته

گرانیت سنگی سخت و مقاوم است که سوراخ کردن آن درصورتی که ابزار مناسبی برای این کار پیدا کنید کار چندان دشواری نیست. مته گرانیت مخصوص سنگ‌های سخت سرامیکی، بهترین کارائی را در سوراخ‌کاری سنگ گرانیت و انواع دیگر سنگ دارد؛ اما بخاطر داشته باشید که سوراخ‌کاری گرانیت به‌سادگی سوراخ‌کاری چوب نیست و حتماً هنگام سوراخ‌کاری گرانیت باید از دور چکشی دریل استفاده شود. همچنین به علت ایجاد حرارت هنگام سوراخ‌کاری، باید با استفاده از آب یا مواد خنک‌کننده مته را خنک نگه داشت. این کار باعث افزایش طول عمر مفید این محصول می‌شود.

مته گرانیت‌های شرکت هاردکس در سایز 3 تا 12 میلی‌متر به بازار عرضه‌شده‌اند و برای کار با سنگ، بتن، سیمان، گرانیت و موادی از این دست بسیار مناسب هستند. جنس این محصول از فولاد سخت بوده و به روش CR4 ساخته ‌شده است تا در برابر سایش مقاوم بوده و حین کار گرم نشود.

گردبرهای بتن و رابط‌ها

ابزارهای سوراخکاری و مته

گردبرهای بتن هاردکس برای سوراخ‌کاری و ایجاد برش‌های گرد در بتن قابل‌استفاده است و در سایزهای 30 تا 120 میلی‌متر به بازار ارائه می‌گردد. انواع دنباله‌های 4 شیار و 5 شیار از 11 تا 40 سانتی‌متر نیز موجود است.