دم‌باریک ابزارهای دستی


برند هاردکس

ساخت کشور چین

جنس محصول فولاد کروم وانادیوم با روکش الاستیکی در قسمت دسته

ویژگی


دم‌باریک یکی دیگر از ابزارها از خانواده انبرآلات است که برای گرفتن، خم کردن، پیچاندن و بریدن سیم مورداستفاده قرار می‌گیرد. این ابزار برای طلاکارها، برق‌کاران و همه کسانی که نیاز به ابزاری برای خم کردن و بریدن سیم دارند بسیار کاربردی است. به‌ویژه زمانی که یک سیم در نقطه‌ای غیرقابل‌دسترس قرار داشته باشد و امکان دسترسی به آن با دست وجود نداشته باشد نیاز به این محصول به‌شدت احساس می‌شود.

دم‌باریک‌ با داشتن فک باریک می‌تواند به جاهای غیرقابل‌دسترس وارد شده و عملیاتی را که لازم است روی سیم اعمال شود انجام دهند. برای آنکه در حین کار به دست کاربر آسیبی وارد نشود، دسته‌های این محصول اغلب به‌صورت منحنی ساخته می‌شود که به همراه روکش پلاستیکی روی آن مانع از آسیب به دست و سرخوردن دست حین کار می‌گردد.

دم‌باریک‌های شرکت هاردکس که در سایز"6، "7 و "8 به بازار عرضه می‌گردند از جنس فولاد کروم وانادیوم بوده و با روکش الاستیکی در قسمت دسته پوشانده شده‌اند تا از آسیب به بدنه بر اثر افتادن و ضربه خوردن جلوگیری شود. همچنین این روکش مانع از سرخوردن دست در حین کار شده و امکان انجام کار با دقت و ظرافت را برای پیشه‌ورانی که نیاز به ظریف‌کاری دارند فراهم می‌آورد.